19 Ocak 2016 Salı

SON YAPTIĞIM İŞLERİM, TEST PROJELERİMYine uzun bir ara verdim. Maalesef bu arada çok da verimli olamadım. Son yaptığım iki taraflı kullanılabilen boyunluktan sonra (http://colorsfromspace.blogspot.com.tr/2015/11/iki-tarafli-kullanilan-boyunluk.html) bir test projesi aldım ve maalesef çok da keyif vermedi. Onla uğraşırken crojomu kaybettim (yabancıların crochet ve mojo kelimelerinden ürettikleri tığ yapma hevesi/isteği anlamına gelen bir kelime). Yine de boş durmadım. Bir yandan bitmeyen testimi yaparken diğer yandan ufak tefek farklı testleri bitirdim. Arada eğlencelik bir amigurumi yaptım veee işte karşınızda Weeping Angel….
http://images4.ravelrycache.com/uploads/colorsfromspace/350636121/12446232_476806932510949_1415036531_n_medium2.jpg

Doctor Who meraklıları hemen tanıyacaklardır kendilerini. Biz ailecek meraklısıyız kendilerinin. Bu weeping angel (ağlayan melek) karakteri ise açık ara en korkutucu karakterimiz. Son bir söz…"Don't blink"

(Siz de kendi Ağlayan Meleğinizi yapmak isterseniz, model açıklamasını burada  bulabilirsiniz.

http://images4-d.ravelrycache.com/uploads/colorsfromspace/350636513/weeping2_medium2.jpg


İkinci yaptığım ise bir hediye etkinliği için yaptığım Elise shawl.  Ravelry'de 3000'in üzerinde uygulaması bulunuyor. Hemen her iple, renkle yapılmış. Ben Alize Angora Gold kullandım. Örneklerine bakmak isterseniz model açıklamasına ve uygulamaları burada  bulabilirsiniz.
Test projelerinden bahsetmiştim. Onlardan da biraz bahsedeyim. Tasarımcılar yeni bir model ürettiklerinde öncelikle yazıya döküyorlar. Ardından model açıklamasının yeterince açık, doğru, anlaşılır olup olmadığını görmek için gönüllülere modellerini gönderirler. Gönüllülerde (testçiler) modeli uygulayıp bir sorun varsa, tasarımcıyı bilgilendirir. İşte ben de  zaman zaman böyle testler yapıyorum. Hem kendimi geliştiriyor hem de tasarımcılara yardımcı olmaya çalışıyorum. İşte o test projelerinden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz. (Model açıklanması yayımlanmamış olanları maalesef paylaşamıyorum.)

İlk yaptığım testlerden biri bu şapkaydı Muscari Newsboy Hat. Yaparken çok gelecek vaat etmemişti ama bitince oldukça hoş bir şapka oldu. İsteyene aynı modelden eldivenleri de var.

Muscari Newsboy Hatİkinci testim bir boyunluk idi. Tasarımcıdan farklı olarak iki renk kullandım ve bence daha da güzel oldu :).

Adriel Infinity Scarf


Bir başka takım. Bu takımda şapka, boyunluk ve eldiven bulunuyor. Bunun küçük çocuk boyunu yaptım. Yeni bir ilmek tekniği öğrendim. Yapması çok keyifli değil ama sonucunda soğuk geçirmez ve güzel görünen bir model elde ediyorsunuz (bu ikisi genelde bir arada pek olmaz da).

Outdoor Cozies in Thermal Stitch

 Son olarak da benim için ayrı bir güzelliği olan bir test. Tasarımcı prematüre boyu için benim çektiğim fotoları kullanmış. Çok bir şey olmasa da arada bu hoşluklar güzel oluyor. Prematüre boyu ücretsiz bu modelin, diğer boyları ise ücretli. 

Tiny Country Basket Weave

  Şimdilik bu kadar. Sırada yapmayı planladığım bir sürü proje var ama hangisini yapmak istiyorum, hangisinden başlamalıyım hiç bilmiyorum. Umarım çok ara vermeden yeni bir yazı paylaşırım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder